Regulamin Ligowych Rozgrywek Amatorskiego Challengera Tenisowego  - Liga ACT

1. Liga składa się z maksymalnie 7 osobowych grup (w zależności od liczby chętnych w danym sezonie).

2. Aby zgłosić się do udziału w rozgrywkach należy zarejestrować się na stronie www.challenger.com.pl

3. Podczas rejestracji należy określić poziom umiejętności NTRP (patrz zakładka na stronie), a także podać dane kontaktowe.

4. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę „Rankingi”, następnie wybrać „Liga ACT” oraz nacisnąć przycisk „Zapisz mnie do tego rankingu”.

5. Rozgrywki rozpoczną się po zarejestrowaniu co najmniej 7 graczy.

6. Grupy zostaną utworzone z uwzględnieniem punktacji umiejętności NTRP podanej przez graczy podczas rejestracji – grupa A będzie najsilniejsza – gracze z najwyższym NTRP; kolejne grupy będą tworzone przez graczy z niższymi NTRP.

7. Ostatnia grupa może być niekompletna.

8. Rozgrywki odbywają się wmaksymalnie 6-tygodniowych rundach, np.:
I runda – grudzień- styczeń

II runda – styczeń- marzec

III runda – marzec- kwiecień

IV runda – czerwiec – lipiec

V runda – lipiec-wrzesień

Dokładne daty będą ogłaszane na bieżąco na stronie www.challenger.com.pl
9. W każdej rundzie zawodnicy powinni rozegrać po jednym meczu z każdym graczem w grupie – każdy z każdym – łącznie 6 meczów.

10. Termin i miejsce rozgrywania meczów gracze uzgadniają samodzielnie. Po zakończeniu meczu gracze podają wynik na stronie www.challenger.com.pl.

11. Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 2 punkty, za porażkę 1 punkt, za nierozegrany mecz 0 punktów.
12. Zwycięzca meczu walkowerem otrzymuje 2 punkty, przegrany walkowerem 0 punktów.
13. Ilość zdobytych punktów decyduje o miejscu w grupie.

14. W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników z tą samą liczbą punktów po zakończeniu rundy, o wyższym miejscu w grupie decydować będzie stosunek gemów wygranych do przegranych. Jeżeli różnica gemów wygranych do przegranych będzie taka sama o miejscu w grupie decydować będzie bezpośrednie spotkanie.

15. W razie braku możliwości rozegrania wszystkich meczów podczas danej rundy (brak wolnych kortów, możliwości ustalenia terminu itp.) gracze nie otrzymują punktów.

Celowe, złośliwe lub nagminne unikanie rozegrania meczu będzie traktowane jako walkower.

16. Po zakończeniu każdej rundy rozgrywek pierwszych dwóch graczy z danej grupy awansuje do wyższej grupy, dwóch ostatnich spada do grupy niższej.

17. Mecz rozgrywany jest do dwóch wygranych setów według zasad PZT. Zamiast trzeciego seta dopuszczalne jest rozegranie tie-breaka do 10 punktów w razie wyrażenia zgody przez obu graczy.

Zawodnicy sędziują samodzielnie.

18. Gracze, którzy będą chcieli dołączyć do ligi po rozpoczęciu rozgrywek będą dopisywani do ostatniej grupy, jeżeli będzie ona niekompletna.                                         W razie konieczności będą tworzone kolejne grupy.

19. W przypadku rezygnacji gracza z rozgrywek pozostali zawodnicy danej grupy rozgrywają mecze do końca rundy. Do tej grupy awansuje taka ilość graczy z grupy niższej, aby łącznie w każdej grupie było 7 graczy.

21. Pod koniec sezonu zimowego (w maju) i letniego (w październiku) najlepszych 8 zawodników rozegra między sobą turniej Masters – po losowym podziale na dwie 4-osobowe grupy, rozegrają mecze każdy z każdym. Następnie gracz z pierwszego miejsca grupy A zagra półfinał z graczem z drugiego miejsca grupy B i odwrotnie. Zwycięzcy zagrają o I miejsce. Przegrani o III.

22. Po zakończeniu sezonu zimowego i letniego przyjmowane będą zgłoszenia do udziału w kolejnej edycji Ligi ACT. Przed rozpoczęciem kolejnej edycji zostaną utworzone grupy zgodnie z NTRP graczy. Ma to na celu umożliwienie nowym graczom rywalizację z zawodnikami o podobnym poziomie umiejętności.

23. Administrator www.challenger.com.pl zastrzega możliwość zmiany regulaminu podczas trwania rozgrywek oraz oferuje pomoc w rozstrzyganiu sytuacji spornych.

Obecnie prowadzimy Ligę ACT Trójmiasto - zapraszamy do udziału ! :-)